4 biografie, ktoré by ste si nemali nechať újsť

Tento krát som si pre vás pripravil zoznam 4 kníh o významných svetových osobnostiach z oblasti biznisu, investovania a osobného rozvoja. Ide konkrétne o 4 biografie, ktoré vám odporúčam prečítať.

Nezabudnite si tiež prečítať moje staršie zoznamy kníh ako:

Poďme sa ale pozrieť na konkrétny zoznam 4 biografií, ktoré by ste si nemali nechať ujsť:


1. Steve Jobs

kniha Steve Jobs

Životopis Steva Jobsa, jedinečný svojho druhu a jediný autorizovaný samotným Jobsom, zakladateľom a CEO fenomenálnej spoločnosti Apple!

Autorom unikátneho životopisu Stevea Jobsa je renomovaný novinár a publicista Walter Isaacson, bývalý predseda predstavenstva a CEO televíznej stanice CNN a niekdajší šéfredaktor časopisu Time Magazine.

Ak teda patríte k oddaným fanúšikom všetkého, čo má na sebe logo odhryznutého jabĺčka, ak premýšľate o vhodnom dare pre obchodných partnerov alebo pre niekoho blízkeho, kto je vyznávačom kultovej značky Apple alebo vás jednoducho len priťahujú príbehy úspešných biznismenov, ich vizionárske rozmýšľanie a nekonvenčné postoje, určite by ste si túto knižnú udalosť roka nemali nechať ujsť!

2. Snehová Guľa

Snehová Guľa

Kniha opisuje život legendy finančného sveta – Warrena Buffetta. Je ságou jeho rodiny a kronikou obdobia, v ktorom tento vplyvný a na celom svete uznávaný muž žil. Najbohatší muž planéty, médiami večne sledovaný, tu po prvý raz odhaľuje svoje vždy prísne strážené súkromie a otvorene rozpráva o pozadí množstva udalostí a škandálov.

V Amerike sa kniha okamžite po vydaní stala národným bestsellerom. Je popretkávaná výpoveďami ľudí, ktorí sa okolo Buffetta pohybovali, jeho detí, priateľov, obchodných partnerov. Po jej prečítaní pochopíte, prečo najbohatší muž planéty pracoval v skromnej kancelárii svojej spoločnosti Berkshire Hathaway, prečo dodnes žije vo svojom prvom dome a sám si šoféruje auto, alebo aj to, prečo sa rozhodol veľkú časť svojho majetku previesť na Gatesovu nadáciu.

3. Život bez hraníc

Zivot bez hranic

Nick Vujicic sa narodil bez rúk a nôh! Zvíťazil nad svojím postihnutím a vedie nezávislý, bohatý a plnohodnotný život, ktorý je vzorom pre každého, kto hľadá skutočné šťastie .

V súčasnej dobe je Nick medzinárodne uznávaným motivačným rečníkom a šíri svoje základné posolstvo: najdôležitejším cieľom každého človeka je nájsť zmysel života bez ohľadu na problémy alebo zdanlivo neprekonateľné prekážky, ktoré sa mu stoja v ceste.

4. Nikdy sa nevzdávaj

Donald Trump

Počas svojej kariéry zažil Donald Trump závratné výšky aj pády. V tejto knihe otvorene rozpráva o svojich najväčších výzvach, najhorších chvíľach a najtvrdších bojoch – a ako tieto prekážky premenil na úspechy.

Ak ste už niektorú z vyššie spomenutých kníh čítali, bude veľmi rád, ak sa podelíte o svoje názory v komentároch pod týmto článkom