Affiliate na predaj kníh

Ak píšete a blogujete na tému literatúra, radi čítate a následne píšete knižné recenzie alebo je vám bližšie video a tvoríte knižné videorecenzie, tak určite by ste mali využiť možnosť speňažiť váš obsah. Možnosti pri téme kníh je ozaj veľa. Dnes by som sa rád zameral na niektoré populárne partnerské programy online kníhkupectiev.

Pragma Affiliate 

Český vydavateľ populárnej literatúry ponúka možnosť zapojiť sa do ich partnerského programu. Keďže nejde hlavne o predajcu ale o vydavateľstvo s vlastným eshopom, môžu si dovoliť vyššiu províziu pre partnera. V prípade vydavateľstva Pragma ide až o 20% (bez DPH), čo je pri knihách veľmi slušná provízia. Cookie sú nastavené s platnosťou na 30 dní. Znamená to, že návštevník po kliknutí na váš odkaz alebo banner nemusí knihu kúpiť ihneď. Affiliate program si ho zapamätá najbližších 30 dní ako vášho človeka. Stačí ak sa do eshpou Pragama vráti do 30 dní, spraví objednávku, ktorú vyplatí a provízia vám bude pripísaná.

Svoju províziu si môžte nechať vyplatiť po dosiahnutí 500 Kč čo netuším koľko je eur ale zrejme to nebude veľa.

Pri študovaní podmienok affiliate programu som sa dočítal, že tento partnerský program je dostupný len pre subjekty registrované v ČR. To tiež neviem čo znamená. Zrejme musíte mať firmu alebo živnosť založenú na území ČR. Ak túto podmienku spĺňate, môžte sa do programu spokojne zaregistrovať.

Sirion Affiliate

Online kníhkupectvo Sirion ponúka svojím partnerom províziu 5% z ceny predaných kníh a to vrátane DPH. Affiliate program kníhkupectva Sirion vypláca províziu po dosiahnutí 30 eur. Do partnerského programu sa môžte zapojiť ako fyzická alebo právnická osoba či ste platcom DPH alebo nie.

Ak vás tento provízny program kníhkupectva Sirion zaujal, môžte sa registrovať tu.

Staňte sa partnerom najpopulárnejšieho kníhkupectva na Slovensku

Aj kníhkupectvo martinus.sk ponúka partnerský program pre majiteľov webstránok. Províziu môžte získať až do výšky 7% no cookys majú platnosť vraj len 7 dní. Výhodu je fakt, že martinus.sk ponúka viac než 150 000 titulov.

Martinus má pripravené bannery, ktoré môžu odkazovať na konkrétny titul alebo alebo všeobecne na kníhkupectvo martinus.sk

Zapojiť sa do partnerského programu martinus.sk môžte tu.

Book Depository Affiliate

Po českom vydavateľstvu Pragma a slovenskom kníhkupectve Sirion tu mám pre vás zahraničného predajcu. Jeho zaujímavosťou je poštovné zdarma do celého sveta, respektíve do viac než 90 krajín. Už si nespomínam, z ktorej krajiny mi prišli knihy, na zákazník by nemal platiť žiadne CLO keďže knihy posielajú z EU. Poštovné je taktiež zdarma, čiže ak dokážete predať prostredníctvom svojho blogu tieto výhody, tak môžte zarábať 5% z objednávok platených cez PayPal účet.

Ak vám nerobí problém angličtina, tak vám odporúčam objednať si novinku, ktorá práve vyšla v angličtine, spraviť na ňu recenziu a zapojiť sa do partnerského programu. Máte nie len náskok pred konkurenciou, ktorá čaká za prekladom do slovenského alebo českého jazyka, ale dokážete vďaka affiliate programu aj zarábať. Prečítanú knihu by som na vašom mieste posunul do súťaže pre vašich čitateľov a zvýšil si tak popularitu blogu.

Free Delivery on all Books at the Book Depository

Recenzie na konkrétne kníhkupectvá

Po zapojení do partnerských programov nemusíte zarábať len vďaka recenziám na konkrétne knihy. Skúste napísať článok o vašich skúsenostiach s konkrétnym kníhkupectvom. Zamerajte sa na jeho ponuku, ceny, rýchlosť dodania ale aj na výhody ako poštovné zdarma!

Práve ma napadlo, že som zabudol na e-knihy. Určite túto možnosť partnerského programu ponúka rajknihy.cz