Ako dlho trvá, kým váš blog začne zarábať

To že vďaka blogu dokážete zarábať či už väčšie alebo menšie peniaze je celkom známa vec. Dostal som už ale niekoľko otázok ohľadom toho, ako dlho trvá, kým blog začne zarábať prvé peniaze.

Opäť ide o otázku, na ktorú môžem zodpovedne odpovedať NEVIEM. A taktiež vám NIKTO na takúto otázku nedokáže odpovedať. Môžem vám jedine povedať vlastnú skúsenosť. Je to ozaj veľmi individuálne. Keďže mám niekoľko zdrojov príjmov z online reklamy a dlhodobé spolupráce s agentúrami, dokážem už v priebehu niekoľkých dní zarobiť na novom blogu prvé eurá.

Ak blogovať len začínate, nemáte kontakty, nepoznáte spôsoby a všetko to stojí na vás, máte to podstatne ťažšie a môže vám to trvať mesiac, 3 mesiace alebo pol roka.

Záleží to na tom, ako rýchlo a efektívne sa dokážete učiť. Aký máte zdroj obsahu alebo aký kvalitný obsah dokážete tvoriť. Záleží to od spôsobu speňažovania vášho blogu a hlavne od propagácie vášho blogu.

Ak niekto píše o tom, že si na svojom blogu dokáže týždenne zarobiť 300 eur, je to možné. Netreba sa na to ale pozerať tak ružovo. Zvyčajne trvá, kým si bloger vybuduje reputáciu, osobnú značku, silu webu, čítanosť, pravidelných návštevníkov, kvalitnú databázu odberateľov príspevkov a podobne. Taktiež získa zaujímavé kontakty na PR alebo SEO agentúry, ktoré budú platiť za priestor na blogu.

Napríklad môj blog onlinemagazin.sk dokáže mesačne produkovať zisk zhruba 300 eur mesačne vďaka uverejňovaniu PR článkov.