Ako lacno a bezpečne nakupovať z Číny

Fólie na displej vášho smartfónu, tričká, hodinky ale aj značkové telefóny Huawei, Lenovo, Samsung… Kožené pánske tašky, dámske kabelky a to všetko o 50 až 80 percent nižšiu cenu, ako na Slovensku. A ako bonus, poštovné zdarma až na Slovensko.

Tohto tovaru je (vďaka špekulantom) plný bazos, bazar, ebay a mnoho menších eshopov na Slovensku ale aj kamenných predajní. Špekulanti tak zarábajú na nevedomosti väčšiny a skvelým cenám, ktoré im nákup z Číny umožňuje. Aj pri 100% prirážke dokážu takýto špekulanti stále podliezť ceny a slušne zarobiť.

Ako teda lacno a hlavne bezpečne nakupovať z Číny ?

Obal na telefón, ktorý stojí na Slovensku 15 eur dokážete kúpiť z Číny za 3 eur! A ak si myslíte, že tovar z Číny je menej kvalitný, pozrite sa, kde sa vyrobil ten, čo ste si kúpili na Slovensku!

Ja mám veľmi dobré skúsenosti so stránkou Aliexpress. Ide o súčasť Čínskeho kolosu Alibaba, ktorá ovláda zhruba 80% online predaja v Číne. Taktiež ide o najväčší online obchod na svete vôbec!

Vyberám si predajcov, ktorí majú poštovné zdarma a dobré hodnotenie zákazníkov. Platím kartou a tovar mám doma zvyčajne do 3 týždňov. Ak ste netrpezliví, je možné zaplatiť si kuriéra a tovar budete mať doma o pár dní. Za nákup môžte získať kupóny a nakupovať tak pri budúcich objednávkach ešte s väčšou zľavou.

Pánsku koženú tašku cez rameno, ktorá u nás stojí zhruba 70 eur som si zaobstaral za 18 eur! Pri takejto cene nezaplatíte ani len clo či DPH pri dovoze tovaru do EU. Tovar v takejto cene vám príde priamo domov poštou.

Stačí sa registrovať, vybrať krajinu, menu, v ktorej chcete platiť a nájsť si predajcu, ktorý posiela tovar až na Slovensko (najlepšie zdarma!) a môžte nakupovať!

Pokiaľ vás skôr zaujíma dovoz tovaru z Číny za účelom podnikania, odporúčam naštudovať si publikáciu Dovoz zboží z Číny, kde nájdete okrem iného aj informácie o bezpečnosti, legislatíve EU pre dovoz tovaru z Číny, problematiku DPH či obalov a podobne.

Chcete vedieť, ako sa vypočíta CLO a DPH na tovar kúpený z Číny?