Ako si zarobiť peniaze blogovaním 2.0

V prvej časti Ako si zarobiť peniaze blogovavním sme si popísali možnosti ako Google AdSence, Partnerský program Affiliate a predaj PR článkov. V druhej časti som si pre vás pripravil ďalšie možnosti, ako speňažiť vašu aktivitu na blogu.

Ako si zarobiť peniaze blogovaním?

Predávajte e-knihy

Myslím, že je úplne jedno na akú tému blogujete. Môže to byť o vašej hráčskej vášni v poker. Čo tak skúsiť o tom napísať e-knihu a ponúkať ju na svojom blogu. Náklady na e-knihu nie sú ani zďaleka tak veľké ako pri klasickej tlačenej verzii. Chce to hlavne váš čas. Kúpite a nainštalujete si modul, implementujete platobnú bránu PayPal a hor sa do predaja e-knihy.

Keďže náklady na vydanie e-knihy nie sú nijako veľké, je možné ju ponúkať za nízku cenu. Je už na vás, ako svoje know-how oceníte. Okrem toho, že dokážete takouto formou svoje vedomosti a skúsenosti speňažiť, kniha či už tlačená alebo e-kniha slúži ako skvelý marketingový nástroj.

Píšte produktové recenzie

Dajme tomu, že píšete blog o knihách. Určite sú online kníhkupectvá, ktoré Vám radi pošle knihu za to, že po napísaní recenzie budete odkazovať priam na ich eshpo. Im to môže priniesť nových zákazníkov a vy získate novú knihu “zadarmo”. Nie sú to zrovna peniaze no ako odmena za prácu určite poteší. A nemusíte písať práve na tému kníh.

Záleží na téme o ktorej píšete. Ja som sa už takouto formou dostal k elektronike, investičným minciam, časopisom, oblečeniu, záhradnému náradiu, alkoholu, výživovým doplnkom a skončilo to až pri erotických hračkách.

Hovorí sa tomu barter a aj keď nejde priamo o peniaze, môže vám ich takýto obchod ušetriť. Pokiaľ tieto veci nedokážete nijako využiť, nemusíte ho ihneď zamietnuť. Pokiaľ takýto tovar tematicky súvisí s obsahom vášho blogu, ponúknite to do súťaží pre vašich čitateľov. Vám to môže jedine pomôcť vo zviditeľnení a zvýšení návštevnosti, ktorá vám v konečnom dôsledku môže zarobiť ďalšie peniaze.