Blogger alebo WordPress? To je otázka!

Poznám tiež redakčný systém Joomla no najlepšie skúsenosti mám s WordPress-om a službou Blogger od spoločnosti Google. Na čom teda postaviť svoj osobný blog. Donedávna som využíval pre svoj osobný blog mikulaskolukas.blogspot.sk práve službu blogger. Moje hodnotenie by bolo 10/10. Jednoducho minimalistický systém na publikovanie vášho osobného blogu.

Blogger je službou, ktorá je prepojená s Google+, vyhľadávačom Google a Google AdSence. A taktiež ma slušne zvládnuté SEO. Chcete dizajn optimalizovaný pre mobilné zariadenia ako tablet či smartfón? Stačí jedno kliknutie a máte responzívnu šablónu. Že nemáte možnosť inštalovať pluginy a iné rozšírenia? Jednoducho to s bloggerom nepotrebujete. Pre osobný blog je to podľa mňa najlepšia voľba. Čerešničkou na torte je fakt, že si nemusíte platiť hosting!

Keď som bol tak spokojný so službou blogger, prečo som potom začal blogovať na WordPress-e? Jednoducho Blogger mi prestal fungovať! Skúšal som všetko možné, no nič nepomohlo. Neostalo mi teda nič iné, ako presedlať na WordPress.

S WordPressom som bol vždy spokojný a to hlavne po otestovaní služby Joomla. Dodnes na Joomle beží web blog.upbook.sk. Osobne tento redakčný systém neodporúčam. Oproti WordPress-u je podstatne chaotickejší a zložitejší.

Blogger alebo WordPress?

WordPress je dnes najpoužívanejší redakčný systém na svete. Osobne mi bude trocha smutno za Bloggerom no zmena je život.

Pokiaľ s blogovaním začínate alebo máte záujem písať osobný blog, určite vám službu blogger odporúčam ako prvú. Na začiatok dokonca nepotrebujete ani fuka.

Pokiaľ ale chcete postaviť web, ktorý si bude vyžadovať komplexnejšie riešenie, rôzne moduly a nastavenia dizajnu, určite vyskúšajte WordPress.