Lacné knihy zo zahraničia

Dôvodov, prečo sú anglické knihy lacnejšie než knihy preložené do slovenčiny alebo češtiny je hneď niekoľko.

Ak robíte niečo vo veľkom, náklady na jeden kus sú stále menšie, ak to robíte v malom. Rovnako to platí aj pri distribúcii kníh na náš trh. Kúpiť licenciu, preložiť knihu, vytlačiť ju a deliť sa so ziskom s kníhkupcom a distribútorom nie je na tak malom trhu pre vydavateľa veľká zábava. Hlavne malé vydavateľstvá majú čo robiť, aby prežili. Keďže náklady sú vyššie ako na svetových knižných trhoch, cena automaticky rastie. (Vysoká cena nie je vždy výsledkom chamtivosti podnikateľov).

V staršom článku som spísal niekoľko dôvodov, prečo nakupovať knihy v angličtine a ako si ich poslať až na Slovensko úplne zdarma!

Teraz by som vám rád predstavil niekoľko skutočne lacných bestsellerov, ktoré vyšli aj na Slovensku, no v originály ich kúpite podstatne lacnejšie!

1. Snehová Guľa

Warren Buffett
Snowball

Ide o biografiu Warrena Buffetta – najznámejšieho a najúspešnejšieho investora súčasnosti a svojho času najbohatšieho muža planéty. Na Slovensku cena tejto úžasnej knihy sa pohybuje v rozpätí 27 až 39 eur! + poštovné a balné. Túto knihu ale môžte mať za v anglickom jazyku ani nie za 18 eur. Čo je ale najlepšie, poštovné máte zdarma kamkoľvek na svete. Môžte teda knihu objednať priateľom alebo známym kamkoľvek na svete a nestarať sa o náklady spojené s prepravou!

  • Knihu Snehová Guľa v angličtine za skvelú cenu a bez poštovného si môžte objednať TU

2. Bohatý otec Chudobný otec

Rich Dad Poor Dad
Rich Dad Poor Dad

Určite najznámejšia kniha svetového učiteľa finančnej gramotnosti vo svete a u nás. Musíme sa naučiť, ako peniaze zarábať a zariadiť, aby peniaze pracovali pre nás, píše Robert Kiyosaki vo svojej najpredávanejšej knihe. Na Slovensku sa cena knihy Bohatý otec Chudobný otec pohybuje v rozpätí 7 až 13 eur! + poštovné a balné. Túto knihu ale môžte mať za skvelú cenu €5.68! a poštovné až na Slovensko úplne zdarma!

  • Knihu Bohatý otec Chudobný otec v angličtine si môžte objednať TU

3. Malý princ

The Little Prince
The Little Prince

Kniha Malý princ je rozprávkou pre dospelých. Ja som ju čítal ako dieťa, tak aj dospelý. Ide o najslávnejšie a najpopulárnejšie dielo známeho autora Antoine de Saint-Exupéry. Na Slovensku sa táto kniha predáva zhruba od 6 do 8 eur + poštovné a balné. Knihu Malý princ v anglickom jazyku môžte mať už za €3.09! a poštovné až na Slvovensko úplne zdarma (Aj keď to pri takejto cene znie až neuveriteľne)

V týchto príkladoch by sme mohli pokračovať ešte veľmi ale veľmi dlho. Lacné knihy zo zahraničia teda nájdete na bookdepository.com. Na výber máte viac než 9 miliónov titulov!

Free Delivery on all Books at the Book Depository