Ste online a napriek tomu predaje nerastú

Vymenili ste zlaté stránky a neefektívne telefonovanie náhodným ľuďom za sociálne siete. Namiesto toho, aby ste “chodili do terénu” ste začali písať vlastný blog. Už nepozývate ľudí na školenia ale organizujete webináre. Ste online a napriek tomu predaje nerastú!?

Prečo? Prečo to nefunguje, keď všade čítate, aké peniaze to zarába iným obchodníkom, MLMkárom, predajcom, infopodnikateľom a podobne!?

Skúste sa upokojiť a trocha zamyslieť. Predali vám email klienta no nenaučili vás ako písať predajné emaily. Predali vám platformu na blogovanie no nikto vás nenaučil blogovať. Predali vám fakturačný program, ktorý zrejme ani nepotrebujete. Predali vám všeobecné know-how vo forme video-kurzov, kníh, webinárov, ekníh… no nech robíte čo robíte, nefunguje to!

Je to ako by vám niekto predal auto, ktoré je možno v slušnej výbave a pekne drahé no nikto vás nenaučil ako na ňom jazdiť. Možno vám teoreticky vysvetlili, ako taká jazda vyzerá, no autoškolu ste neabsolvovali. Ďaleko teda nezájdete!

To že vymeníte jeden nástroj za druhý, ešte neznamená, že sa zmenia aj vaše výsledky v predaji alebo sa zvýšia vaše tržby. Nové nástroje a techniky treba vedieť ovládať a efektívne využívať. Potrvá to, až sa dostavia prvé výsledky. Buďte teda trpezlivý, nebuďte naivný a triezvo uvažujte.

A nezabudnite! Nič nie je tak ružové, ako sa pri predaji osvedčených, tajných, revolučných nástrojov a techník môže zdať. Predsa len ide o peniaze a snahu predať čím viac! Veď to poznáte 🙂