Vyhnite sa menovému riziku vďaka affiliate partnerskému programu

Viete,  čo je to menové riziko? Ide o riziko vznikajúce zmenou kurzu jednej meny voči druhej. Môže to mať za následok napríklad nízky kurz EUR voči USD. Ak zarábate eurá a míňate eurá, veľmi vás to trápiť nemusí. Ja ale zvyknem celkom často nakupovať v eshopoch, ktoré akceptujú práve USD.

Pokiaľ ale zarábam v eurách a míňam v dolároch, môj nákup sa predražuje. Respektívne si dokážem za zarobené eurá kúpiť menej v prpade, že kurz eura voči doláru slabne. Samozrejme sa môže vyskytnúť aj iný prípad. V prípade, že euro voči doláru silnie, dokážem nakúpiť lacnejšie resp. dokážem viac.

Keďže menové trhy sú volatilné, hovoríme o menovom riziku.

Zaujímavou možnosťou ako sa vyhnúť takémuto menovému riziku je zarábať hneď v niekoľkých menách naraz. Vďaka affilu je to celkom jednoduché. Stačí sa zapojiť do niekoľkých zahraničných affiv, ktoré pripisujú provízie v iných menách ako je euro. Ja osobne okrem eurových affilov využívam aliexpres affil, ktorý pripisuje provízie v USD a bookdespository affil, ktorý pripisuje provízie v  GBP.

V prípade, že euro je voči doláru silné, budem platiť eurom. V opačnom prípade zaplatím pochopiteľne dolárom. Rovnakom viem využívať vo svoj prospech aj GBP.

Stačí teda diverzifikovať príjem vďaka cudzím menám a vyhneme sa tak menovému riziku.