Zopár hodnotných myšlienok z knihy Zen a hotovo

Väčšina stresu nepochádza z toho, že toho máte veľa. Väčšina stresu spočíva v tom, že toho máte veľa začatého a pritom nedokončeného. Náš stres teda spôsobuje neschopnosť dokončiť to, čo sme začali.

Práca, ktorá vás naozaj baví jednoducho neodložíte. Túto prácu proste budete milovať a budete ju chcieť robiť stále. Trvalo hľadajte činnosti, pre ktoré sa dokážete nadchnúť a pokúste sa na nich postaviť svoju kariéru. Urobte si z vášne svoje živobytie a zoznam úloh sa stane zoznamom výhier.

Všade so sebou noste diár alebo zápisník a píšte si do neho každú úlohu, projekt alebo zaujímavú informáciu. Je potrebné dostať myšlienky z hlavy na papier, aby ste na nich nezabudli.

Neustále sa sústreďte len na jednu jedinú vec! Odstráňte všetky rušivé vplyvy  a následne sa sústreďte na danú úlohu tak dlho ako je to len možné. Nenechajte sa rozptyľovať a nepokúšajte sa o multitasking.

Akonáhle raz na niečo začnete pracovať a “rozbehnete sa”, je jednoduché v práci pokračovať. Povedzte si, že jediné, čo musíte urobiť, je začať. Krásne sa táto myšlienka prirovnáva k behu. Namiesto toho, aby ste mysleli na to, kam až musíte bežať, povedzte si, že jedinou vašou povinnosťou je obuť si tenisky a vybehnúť z dverí!

Najlepším spôsobom, ako predpovedať budúcnosť, je vytvoriť si ju.

Zamerajte sa na skutočne dôležité úlohy, vďaka čomu si vybudujete meno, značku, zvýšite si svoj dlhodobý príjem. Zamerajte sa na úlohy, ktoré vás nadchnú a skutočne uspokoja. Zbytok zahoďte!

Nečakajte, až vám príležitosť zakope na dvere ako v rozprávke. Proste sa pustite do naplňovania vášho plánu. Splňte aspoň jednu úlohu denne. Možno vám to bude pripadať ako nekonečná cesta no pokiaľ sa skutočne pustíte do práce, tak jedného dňa sa vaše sny naplnia.

Tieto hodnotné myšlienky pochádzajú z knihy Zen a hotovo